Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Losing my way

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:26 pm

-Intelegi bine. spuse oftand scurt. Si da, e foarte posibil chiar. adauga amuzat. Uneori ii era bine fara prietena. Se gandea ca era imposibil sa mentina o relatie avand in vedere ca nu avea timp pentru nimeni, de-abia avea pentru el insusi.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:29 pm

Chicoti incet.
-Dar, tot nu pot crede.Areti foarte bine, cum sa fii singur?intreba fiind mult prea curioasa de acest subiect.
Il privea in continuare fara sa mai fie atenta pe unde umbla, nu prea conta acum daca se impiedica sau nu.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:34 pm

-Nu prea am timp de relatii...spuse ridicand din umeri, neintelegand nici macar el cum de era singur. Vazand ca tanara nu era atenta pe unde mergea, si mai avea un pic si intra intr-un stalp, isi puse mana pe bratul ei, si o trase spre el, ferind-o astfel.
-Vezi ca intri in stalp! o atentiona incepand sa rada.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:37 pm

Simti mana lui pe bratul ei, vazand doar apoi stalpul, cand barbatul o trase.Zambi usor stanjenita, privindu-l.
- Mersi...voi fi mai atenta.sopti privind acum in alta parte.
Habar nu avea de ce, dar era cam aeriana in acea dupa-masa, ceea ce nu era tocmai bine.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:39 pm

Ii dadu drumul apoi, si continua sa mearga spre pub. Cand ajunsera, deschise usa, si o lasa pe Keira sa intre prima. Era pub-ul sau preferat, unde mergea aproape in fiecare seara cand termina la spital. Spera doar sa nu fie prea aglomerat.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:42 pm

Pasi inauntru si privi in jur.Era destul de pustiu, ceea ce era bine.Va fi ok, sa fie mai pustiu.Nu avea chef de o gramada de persoane care sa se uite la ei ciudat.
Se intoarse spre Lukas zambind calma.
-Unde ne asezam?intreba curioasa privindu-l in ochi.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 3:43 am

Intrand in local, un miros placut de cafea ii invada narile. Era unul din mirosurile sale preferate, si ii placea sa-l simta ori de cate ori intra in acel pub. Se uita putin in jur, realizand ca nu era chiar aglomerat, asadar nu avea sa-i deranjeze nimeni. Oricum de altii nu avea chef.
-Hai acolo. spuse aratand spre o masa libera si se indrepta spre acel loc.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 3:54 am

Il urma calma, zambind dulce si privind aiurea in jur.Mai fusese pe acolo de cateva ori, dar nu atat de des pe cat vroia ea defapt sa mearga.Isi musca buza inferioara din pura prostie, se musca des de buze, dar habar nu avea de ce.
Se aseza la masa cand ajunse, privind aiurea prin jur.Asa facea mai tot timpul, dar nici ea nu stia de ce.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 6:51 am

Se aseza pe canapea, scotandu-si telefonul din buzunar si-l lasa pe masa. Spera din tot sufletul ca ospatarul sa isi faca aparitia cat mai repede cu putinta, neavand chef sa astepte. Si intr-un final, acesta veni. Destul de repede, chiar.
-O cafea. Fara zahar. spuse privindu-l pe acesta iar ospatarul o intreba si pe Keira ce vroia sa comande.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 6:53 am

-O cafea cu lapte. spuse intr-un final.
Era ok sa bea acum cafea, la cat de obosita era, dar nu asta era cel mai important acum.Isi intoarse privirea din nou spre Lukas, fiind destul de curioasa de el, habar nu avea de ce, dar nici ca ii pasa.
-Si cati ani ai? intreba curioasa continuand sa il priveasca.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:37 am

In scurt timp, ospatarul le aduse bauturile, iar Lukas isi aprinse o tigara, lasand apoi pachetul pe masa, in cazul in care vroia si Keira, desi habar n-avea daca tanara era fumatoare.
-23. ii raspunse mutandu-si privirea spre ea si se facu mai comod pe canapea. Tu?
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:40 am

-20. raspunse pe un ton destul de sec.
La inceput nu isi daduse seama cum sunase tonul ei, dar acum nici nu prea mai conta acest lucru.Ofta incet, fara sa isi dea seama, fiind ceva tipic ei si normal privind apoi cafeaua ce ii era in fata.
Nu intelegea ce se intamplase, dar sigur devenea din nou aeriana si melancolica si trebuia sa iasa rapid din aceasta stare, altfel nu va fi de bine.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:43 am

Ii zambi usor, luand o gura din cafea. Ii placea cafeaua amara, fara pic de zahar, de fapt in general nu suporta dulciurile. Sau cel putin nu se dadea neaparat in vant dupa ele.
-Pari mai matura. ii spuse analizandu-i chipul si rase scurt.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:44 am

Chicoti incet, privindu-l apoi.
-Mersi, dar nu ma cunosti.Pot fi foarte copilaroasa. spuse razand incet.
Depindea mult de ziua pe care o avea comportamentul ei, dar acum nu prea avea chef sa se poarte ca un copil, preferand sa fie normala.Macar odata, ca in rest numai ea stia ce ii poate capul.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:47 am

Incepu sa rada.
-Ma refeream la exterior. ii spuse clatinand usor din cap iar apoi lasa ceasca pe masa, pe farfuriuta pe care fusese adusa de catre ospatar. Si in plus, ai fi surprinsa sa afli cat de repede imi pot face o parere despre cineva. zise afisand un zambet.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 7:48 am

-Si ce parere ti-ai facut de mine pana acum? intreba curioasa.
Da, parea ea mai matura, dar nu era sau cel putin nu tot timpul.Acum era curioasa ce parere isi facuse Lukas despre ea, fiind si asa o persoana foarte curioasa de felul ei si nu prea avea cum sa scape de obiceiul acesta.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:14 am

Intrebarea ei il facu sa-si ridice rapid privirea spre ea din telefonul pe care il butonase dintr-un obicei stupid care iesea la iveala atunci cand nu avea absolut nimic de facut. Era o intrebare ciudata. Ar fi putut sa incerce sa o umple de complimente sau nu. El insusi nu era genul care facea complimente asa ca se rezuma doar la unul mic, simplu si la obiect.
-Esti o aiurita frumoasa. spuse afisand pe chip un zambet stramb insa simpatic. Prin "aiurita" se referise, evident, la faptul ca tanara mai avusese un pic si intra intr-un stalp din cauza ca nu se uitase pe unde mergea.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:18 am

Chicoti incet scotand limba la el jucausa si gustand apoi din cafeaua usor amara.Nu avea ce sa comenteze, stia si ea ca era aiurita uneori, mai ales ca , cam incepuse cu stangul cand mai avusese putin si se bagase intr-un stalp daca nu se tragea Lukas, dar asta era ceva normal la ea sa nu se uite pe unde merge.
-Mda..putem sa ne prefacem ca faza cu stalpu nu s-a intamplat? intreba pe un ton inocent si dulce.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:22 am

Auzindu-i replica, incepu sa rada, clatinand usor din cap. In mod normal, si-ar fi batut joc de ea insa nu vroia, caci ii era simpatica si da, o placea chiar foarte mult. Asa ca, macar de data asta se putea abtine.
-Pai eu stiu...ma tem ca nu...zise zambindu-i in coltul gurii, muscandu-si buza inferioara.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:24 am

Chicoti incet, privindu-l urat apoi.
-Haidee, nu fi rau. spuse clipind des din genele-i lungi.
Normal ca facea tot ce ii statea in putinta ca sa lase deoparte acea situatie, dar ehh avea mult de munca cu el pana ce va rezolva ceva.
Putea spune ca incepea sa il placa, ceea ce i se parea ciudat, fiind mult prea repede, dar venind vorba de bruneta orice era posibil.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:32 am

Un alt zambet ii aparu in coltul gurii, de data asta ceva mai misterios.
-De ce sa nu fiu daca pot? o intreba amuzat si rase incet, band si ultima gura de cafea. El era oricum rau, i se spusese, si o stia. Si chiar ii convenea. Asadar putin ii pasa daca si tanara il considera asa.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:34 am

Termina intr-un final cafeaua, privindu-l urat.Era incapatanata si logic daca nu ii convenea ceva comenta.
-Deaia. spuse bosumflata.
Isi musca buza, ceva tipic ei continuand sa isi mentina privirea asupra lui.Nu putu sa nu schiteze un mic zambet, dar nu prea isi mai gasea replicile si asta o enerva la culme.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:39 am

Il chema pe ospatar iar in cateva minute acesta se intoarse la masa celor doi cu nota de plata. Lukas ii lasa banii pe masa iar dupa aceea ii zambi Keirei in felul sau, usor pervers si simpatic in acelasi timp.
-Vrei sa mergem? o intreba bagandu-si pachetul de tigari in buzunarul blugilor.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:41 am

-Da.spuse zambind si se ridica de la masa.
Nu prea avea chef sa se intoarca acasa, dar astepta sa vada unde avea si Lukas de gand sa mearga .
-Unde mergem? intreba curioasa, aranjandu-si fustita de blugi si privindu-l apoi.

OOC : nu mai esti pe mess?
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 10:48 am

Se ridica de la masa, luandu-si in mana telefonul si se indrepta spre iesire, deschizand usa si iesi din local, asteptand-o pe Keira. In sfarsit, aer liber. Culmea, nu suporta fumul de tigara in localuri, desi el insusi era fumator. Ironic.
-Deci, unde vrei sa mergem? spuse, el oricum necunoscand alte locuri din oras intrucat nici nu avusese timp sa se plimbe prin zona.

OOC: O sa intru putin mai incolo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Losing my way  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Losing my way
Sus 
Pagina 2 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: City :: Case-
Mergi direct la: