Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Losing my way

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:15 am

OOC : Ora 13:30 , furtuna

IC : Iesise din baie, doar cu un prosop pe ea, auzind cum picurii reci de ploaie se loveau cu putere de fereastra de la camera ei.Ofta incet, schimbandu-se intr-o pereche de pantaloni scurti si un tricou putin mai larg, ce ii ajungea mai jos de pantaloni, avand pe dedesubt lenjeria neagra.
Cobori incet scarile, in living-ul amenajat intr-un stil modern, pianul fiind pe o platforma.Zambi usor schitat, brusc amintindu-si de mama ei, zambetul acela devenind unul trist.
Intr-un mod mecanic, se aseza intr-un final la pian degetele ei usor lungi, alunecand lin pe clapele albe a pianului.Era o melodie trista, dar frumoasa in acelasi timp, ce ii amintea tot timpul de copilarie.
Inchise incet ochii, incepand sa cante si din voce, din pura dorinta de a cadea in acele amintiri, cand totul fusese atat de frumos.Copilaria i se derula in fata ochilor, ca un film vechi, melodia ce o canta acum, fiind pe fundal, facand-o sa se simta parca intr-o alta lume.

Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:26 am

Nu ajunsese de mult acasa, insa deja se simtea plictisit de tot. De oameni, de viata de absolut tot ce-l inconjura. Si nu stia de unde venise starea aceea dat fiind faptul ca aproape toata ziua fusese intr-o dispozitie excelenta, mereu pus pe replici sarcastice si intepatoare. Acum nu se mai afla in acea forma, din pacate.

Deoarece se plictisea si pierdea timpul degeaba, hotari sa faca o mica vizita unei noi vecine despre care auzise multe lucruri. Cum ar fi, de exemplu, faptul ca era atat de frumoasa incat iti era imposibil sa ii rezisti. Iar el o luase ca pe o provocare. Asa ca iesi din vila si in scurt timp aparu in fata casei in care locuia noua sa vecina. Era sigur ca nu era cine stie ce frumusete, caci altfel ar fi observat-o pana atunci. Chiar si-asa fiind, era sigur ca ii putea rezista...asa ca suna la usa.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:31 am

Tresari la inceput, fiind prinsa in filmul ei in acele momente.Opri cat de brusc putu melodia, stand cateva clipe, cat sa revina la starea ei normala si se ridica intr-un final din fata pianului.
Cu pasi mici, o lua spre usa fiind in acel moment plictisita.Habar nu avea de ce tocmai atunci era plictisita, dar nu avea de ce sa isi faca griji.Deschise usa calma, stand sprijinita de aceasta si masurandu-l din priviri pe barbat.
Nu astepta nici o vizita, din cate isi amintea, dar cine stie planurile ei se pot schimba destul de repede.
-Buna.. murmura intr-un final.
Ochii ei de un verde spre albastru, continuau sa il masoare intr-un anumit fel, in care doar ea stia sa o faca, dar era ok, nu avea ce comenta.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:36 am

Se sprijini cu bratul de tocul usii, asteptand sa ii fie deschisa. Nu stia de ce, dar simtea nevoia sa dea rapid o fuga pana la pub-ul sau preferat. Dupa o zi de munca simtea nevoia sa se relaxeze, sa se simta bine. Singur sau cu oricine altcineva. Pentru prima oara in ultimile zile, accepta compania altora.
Cand usa ii fu deschisa, ramase vizibil surprins de creatura din fata lui. Oh...nu stia daca ii putea rezista...prea mult.
-Foarte buna chiar....spuse mai mult pentru el, usor amuzat, analizand-o usor pe tanara din cap pana-n picioare. Um, banuiesc ca nu deranjez, nu? o intreba afisand un zambet in coltul gurii.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:39 am

Schita un mic zambet, dandu-se apoi din usa.Nu era nesimtita, si chiar daca nu se astepta la vizite, accepta compania cuiva si asa nu avea nimic mai bun de facut.
-Nu, nu deranjezi. spuse pe un ton suav. Te rog, intra. continua pe acelasi ton bland cum stia ea.
Deobicei era mai indiferenta si rece, dar acum avea o dispozitie buna, ceea ce era in favoarea amandurora.
Putea fi o persoana sociabila cand vroia, dar cand era nervoasa atunci dadea cu orice apuca in oricine, dar totusi acum era bine si asta era tot ce conta.Acel zambet micut, ii ramase pe buze in timp ce continua sa il priveasca pe barbat.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:45 am

Ii zambi si pasi in casa tinerei. Prima impresie fu una buna. Ii placea felul in care era decorat living-ul, iar el era genul care eticheta o persoana imediat dupa cum arata casa lui. Deci, inca un punct in plus pentru tanara.
-Lukas Chase Hildegarde. se prezenta cu numele complet, indiferent si fara pic de chef. Imi zici cum vrei. spuse privind incaperea iar apoi se intoarse cu fata spre ea. Cam cat de noua esti pe-aici? o intreba asezandu-se pe canapea, intr-o pozitie comoda pentru el, cu picioarele usor indepartate.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:48 am

Inchise usa dupa el, urmandu-l spre living.Se aseza pe fotoliu, acolo fiind locul ei preferat, stand cu un picior sub ea.
-Keira Dupont.se prezenta la randul ei zambind calm. Umm de aproape o saptamana. ii raspunse la intrebare usor ganditoare.
Nu prea tinea minte cand se mutase, fiind in Amsterdam de mai bine de trei ani, dar pana acum statuse cu fratele ei, deci nu prea mai tinea cont de timp sau ceva in genul.
-Te servesc cu ceva? intreba, vrand sa fie policitoasa.
Nu prea statuse pe acasa in acea saptamana, fiind mult prea ocupata cu multe altele, dar macar acum prinsese si ea cateva zile de liniste.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:54 am

Ii privea ochii, buzele, gatul, corpul, absolut tot. Nu putea crede ca o fata putea fi chiar atat de frumoasa. La ea, cel putin, pe langa frumusete, mai era si acel aer misterios care-l facea pe Lukas sa devina imediat interesat de o femeie.
Ii zambi usor si statu cateva secunde sa se gandeasca.
-Hmm, vin rosu? spuse ridicand din umeri, fiindu-i de fapt indiferent.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 10:57 am

Nu avea ce comenta la replica lui.Iubea vinul rosu, deci asta era bine.Se ridica calma de pe fotoliu, mergand in bucatarie si scoase din frigider o sticla putin mai veche de vin, care era foarte bun, avusese o gramada, dar tot timpul le termina aceasta fiind printre ultimele pe care le mai avea.
O desfacu turnand intr-un pahar cu picior lichidul rosiatic, intorcandu-se apoi in living si intinzandu-i barbatului paharul.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:12 am

Ii lua paharul din mana multumindu-i si il lasa apoi pe masa din fata canapelei, lasand incet capul pe spate iar dupa aceea isi intoarse privirea spre Keira.
-Deci aveau dreptate...esti chiar frumoasa. ii spuse razand incet si afisa un zambet in coltul gurii.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:14 am

Chicoti incet, asezandu-se de aceasta data pe canapea stand cu un picior sub ea si trecandu-si degetele prin parul lung si negru, tinandu-si privirea ciudata asupra barbatului.
-Aveau? intreba pe un ton usor curioasa.Mersi oricum. continua amuzata.
Nu o vazuse chiar toata lumea de pe acolo, dar totusi mai era cand ajungea mai repede acasa si dadea de veicini, dar asta era cu totul alta poveste, prefera sa nu se bage in detalii nefolositoare.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:28 am

Rase incet, amuzat de faptul ca habar n-avea despre ceea ce se vorbea in privinta ei.
-Daca ai stii tu cati vorbesc despre tine...spuse razand. Dar nu zic minciuni. ii zise trecandu-si in mod inconstient limba peste buza inferioara.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:30 am

Zambi, fara sa mai spuna ceva pe moment.Ei una nu i se parea ca e foarte frumoasa, dar ehh daca lumea vorbea chiar nu avea ce sa comenteze in privinta aceasta.Incepu sa se joace cu o suvita din parul lung si negru, continuand sa il priveasca pe Lukas , nestiind ce sa mai zica.
-Ma simt flatata, ca se vorbeste despre mine. spuse usor amuzata.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:33 am

Ii venea sa rada, vazand cat de stanjenita parea. Initial se gandea ca era o tipa timida. Ceea ce nu era chiar bine, dat fiind ca el isi cam pierdea rabdarea cu astfel de femei. Dar era ok, nu avea de gand sa cedeze, oricat de timida era ea.
-N-ar trebui. spuse razand usor si lua o gura din lichidul rosiatic.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:35 am

-Daca tu zici. spuse dand usor din umeri.
Incepea deja sa se cam plictiseasca si asta nu era de bine.Ofta privindu-l si continuand sa invarta acea suvita pe deget, fara sa isi dea seama pe moment de acest lucru, fiind ceva involuntar.
-Si ce facem? intreba curiosa ochii ei ciudati continuand sa il analizeze.
Arata foarte bine, nu putea comenta nimic la aspectul lui si caracterul era la fel din cate isi putea da seama, ceea ce era de bine.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:38 am

El ar fi vrut sa faca multe...depinde de cum le interpretezi. Ideea era ca tipa ii atrase atentia intr-un mod ciudat, facandu-l sa nu isi doreasca sa lase garda jos. Vroia sa vada daca avea sa-i iasa intr-un final.
-Pai eu stiu, e un pub prin apropiere...daca vrei...ii zise uitandu-se la ceas.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:40 am

-Doar sa ma schimb. spuse zambind dulce.
Se ridica calma de pe canapea, urcand la etaj.Incepu sa caute prin dressing ceva bun de imbracat.Pana la urma alesese o fusta de blugi scurta si un top cu bretelele subtiri, iar in picioare isi lua o pereche de botine cu toc, fiind destul de mica de inaltime.
Statea acum in fata oglinzii, aranjandu-si parul ce era cam in toate directiile, parca cine stie ce facuse pana atunci.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:43 am

-Daca vrei sa te ajut....spuse chipurile uitandu-se aerian pe pereti, vorbind mai in gluma mai in serios...De fapt, vorbise serios, insa vru sa faca in asa fel incat sa para o gluma...
Ramase pe canapea, asteptand ca tanara sa se schimbe.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:44 am

-Ma descurc si singura, mersi. spuse pasind in living si scotand limba jucausa la tanar.
Revenise la comportamentul ei normal , ceea ce era bine.Putea fi mai tupeista decat deobicei si asta era in avantajul ei.Avea chef sa se joace putin, dar nu chiar in acel moment, mai astepta putin.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:56 am

-Gata? o intreba, aproape pierzandu-si rabdarea. Isi trecu o mana prin par, ciufulindu-l usor si se gandi ca poate, prin absurd, Keira avea prieten. Oricum, nu-i pasa lui Lukas daca avea sau nu.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 11:58 am

-Da. Mergem? intreba privindu-l curioasa si luandu-si telefonul de pe masuta din sticla.
Zambi dulce, cum avea obiceiul.Habar nu avea cum va fi acea seara, dar spera ca va fi bine, nu vroia sa se plictiseasca si nici nu prea stia cum se va intampla din moment ce mergea cu Lukas, care ei bine arata extrem de bine.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:11 pm

Se ridica de pe canapea si se indrepta spre iesire. Banuia ca avea sa fie destul de interesant, mai ales ca era prima data in acea saptamana cand iesea cu cineva, si nu singur.
-Alege: cu masina sau pe jos? o intreba in timp ce iesea din casa.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:14 pm

-Pe jos.puse fara sa stea prea multe pe ganduri.
Ii placea sa se plimbe , asa ca acum avea posibilitatea sa o faca si nu singura, in acea saptamana aproape deloc nu iesise.
-Prima data saptamana asta cand ies.spuse usor amuzata deschizand usa si lasandu-l pe Lukas sa iasa primul.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:18 pm

Iesind din casa, realiza ca se facuse destul de frig, insa era chiar supotabil. Pentru el, care era obisnuit cu temperaturile joase atat de mult incat acum nu i se mai parea cine stie ce.
-Prima data saptamana asta cand ies cu cineva. spuse razand. Fiind medic, nu avea prea mult timp si imediat cum ajungea acasa, se trantea in pat de oboseala.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitimeJoi Iun 28, 2012 12:21 pm

Il privi cu o spranceana ridicata.Nu stia ce sa creada.Se mira ca din ce spusese el, nu avea prietena, sau intelegea ea gresit.
-Deci sa inteleg ca nu ai prietena?Nu se poate. Spuse chicotind incet, dandu-si seama cum sunase replica ei defapt.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Losing my way  Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Losing my way
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: City :: Case-
Mergi direct la: