Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Losing my way

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:14 pm

Iesi intr-un final din dus, fiind destul de obosita, incat cum se punea in pat si adormea.Se sterse pe corp, apoi isi infasura corpul in prosopul alb,luandu-si hainele de pe jos.Intra in camera, lasand hainele pe fotoliu si se intinse pe patul moale, ramanand doar cu prosopul pe ea.
Adormi pur si simplu, fiind mult prea obosita.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:19 pm

Imediat adormi, insa se intoarse pe toate partile, fara sa-si gaseasca pozitia. Intr-un final, ramase pe burta, asa cum obisnuia sa doarma de obicei, desi il enervau latraturile cainelui sau ce se auzeau vag de la parter.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:20 pm

Era invelita doar pe jumatate, continuand sa doarma.La cat de obosita era, nici nu mai ii pasa ce se intampla in jurul ei.Incepuse totusi sa se foiasca si toate cele, fara sa isi gaseasca pe moment locul, dar nu se trezi.Continua sa doarma, muscandu-si buzele din instinct, incercand totusi sa aiba un somn linistit.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:23 pm

A doua zi se trezi destul de tarziu, astfel ca nu mai erau sanse sa ajunga la spital prea curand si nici ca avea chef. Se descurcau si fara el. Simtind cum razele soarelui ii mangaiau chipul, isi puse perna pe fata, continuand sa stea in pat degeaba.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:27 pm

Simti razele calde ale soarelui, dar se intoarse pe cealalta parte vrand sa mai doarma putin.Era mult prea obosita si incapatanata sa se ridice chiar in acel moment din pat.Ofta, trezindu-se intr-un final, dar ramanand inca in pat privind aiurea tavanul.
Teoretic ar fi trebuit sa se ridice si toate cele, dar chiar nu avea chef sa inceapa chair in acel moment ziua.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 4:34 am

Dadu perna la o parte de pe fata, privind aiurea tavanul si intrebandu-se oare ce zi era. Spera ca era weekend. Degeaba, ca tot era obligat sa se duca la spital. Cica.
Se ridica in fund cascand iar apoi se duse in baie si se spala pe fata. Iarasi auzi de la parter latraturile husky-ului sau si Lukas spera ca nu avea chef sa iasa afara caci el unul nu avea de gand sa-l scoata.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 6:31 am

Intr-un final se ridica din pat, dandu-si seama ca adormise doar cu prosopul pe ea.Ofta, intrand in baie si spalandu-se pe fata , dinti si pasind din nou in camera.
Se schimba cu hainele de ieri, incet si fara chef de ceva.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:27 am

Dupa ce facu un dus scurt si se barbieri, intra iarasi in dormitor, cautand prin sifonier haine cu care sa se imbrace. In final, gasi niste pantaloni de treining gri, cu turul jos si un tricou alb. Dupa aceea, isi lua in mana telefonul de pe noptiera si cobori la parter, unde o vazu pe Keira schimbandu-se. Ramase o clipa locului, nestiind daca sa dispara din peisaj, lasand-o sa se imbrace sau sa se prefaca (,) ca nu vazuse nimic.
-Neata. spuse pe un ton simpatic si amuzant, de parca ar fi fost un copilas si ranji apoi larg,
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:29 am

Chiar atunci vroia sa isi ia tricoul pe ea, cand aparu Lukas.Zambi usor si isi lua tricoul pe ea.
-Neata. spuse pe un ton dulce.
Nu prea avea treaba daca o vedea cineva schimbandu-se fiind ceva mai deschisa la acest capitol.Poate era nebuna, dar asta era firea ei .
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:31 am

Se incrunta un pic, privind-o sceptic si, indreptandu-se spre ea, o saruta scurt avand mana pe mijlocul Keirei.
-Nu-mi spune ca ai dormit in living. ii zise usor amuzat, sarutand-o din nou.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:32 am

Incepu sa rada incet, avand mana pe obrazul lui si raspunzandu-i la sarut.
-Si daca am facut-o ? intreba curioasa si pe un ton de copil mic.
Dormise intr-un dormitor, doar ca era cam obisnuita cum statea singura sa mai stea la televizor dimineata si sa se schimbe in living, dar asta era partea a doua.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:35 am

-O sa te iau la bataie pentru ca ai fi putut dormi intr-un dormtor, ca toti oamenii. spuse razand si se duse in bucatarie, unde isi gasi husky-ul dormind. Acesta se trezi cand isi auzi stapanul si incepu sa dea fericit din coada. Nu era nevoie de alte gesturi venite din partea cainelui, Lukas intelesese care era ideea. Ii umplu castronelul cu mancare pentru caini si turna putina apa intr-un alt vas micut.
-Ce vrei sa mananci? o intreba pe Keira din bucatarie.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:37 am

-Un bol cu ceriale e ok si am dormit intr-un dormitor, nu in living. spuse intrand in bucatarie, usor amuzata.
Se aseza la masa, privindu-l calma si avand un mic zambet pe buze.Se simtea bine, nu avea ce sa comenteze la acest fapt.Era ciudat, cum se putuse atasa de Lukas in cateva ore, dar venind vorba de ea, orice era posibil.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:42 am

Rase incet si scurt auzind replica Keirei iar apoi se stramba la ea, in timp ce pregatea bolul cu cereale. Si el manca cereale in fiecare dimineata deci si aici aveau gusturi asemanatoare. Doar ca in acea dimineata nu avea chef de mancat, intrucat nu ii era foame deloc, ci doar puse de doua cafele.
-Azi te duci la facultate? o intreba putin incruntat caci incerca sa-si aminteasca macar ce zi era.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:44 am

Ii multumi pentru bolul de cereale si incepu sa manance, privindu-l cand vorbi.
-Ahh la naiba. Trebuia sa merg de la zece, dar nu mai conteaza.Mai am un curs dupa masa voi merge la acela. spuse dand usor din umeri.
Nu se prea omora sa dea pe la facultate, dar ehh avea timp si de acest lucru pana la urma.Pana la urma era vineri, deci avea timp sa recupereze saptamana viitoare.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:46 am

Incepu sa rada de ea punand ceasca de cafea pe masa, in fata Keirei iar pe cealalta, in care era cafea fara zahar, o tinu in mana, asteptand sa se raceasca.
-Daca nu eram eu...zise mai in gluma mai in serios si se aseza cu fundul pe masa de gatit.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:48 am

-Si asa nu mergeam, aveam nevoie sa dorm mai mult.spuse chicotind incet si scotand limba la el. Daca ma gandesc mai bine, nu cred ca merg azi deloc.spuse, continuand sa manance.
Nu prea avea chef sa mearga.Va sta o ora deageaba, desenand aiurea pe caiet.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:50 am

Isi dadu ochii peste cap razand amuzat si lua o gura de cafea.
-In ce an esti? o intreba incercand sa nu mai rada de ea, gandindu-se ca la medicina era treaba si mai nasoala si nici ca putuse sa chiuleasca macar o data.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:53 am

- Anul doi. spuse terminand de mancat si luand cana de cafea in mana.
Lua cateva guri din cafea, apoi o lasa pe masa luand bolul si mergand la chiuveta incepand sa il spele.Era ceva pe negandite, facand asa si acasa deci nu prea avea cum sa lase farfurii murdare in urma ei.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:56 am

-Puteai sa lasi bolul pe masa...spuse dandu-se jos de pe masa vazand ca Spirit se indrepta spre el si, lasandu-se pe vine, il mangaie si il ciufuli, vrand sa il enerveze, iar cainele incepu sa latre. Ii placea sa il calce pe nervi, in niciun caz nu ar fi vrut un caine cuminte si la locul lui. Spirit ii semana din multe puncte de vedere, in special la comportament.
-Ce faci azi? o intreba pe Keira.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 10:59 am

-Ehh , obisnuinta. spuse terminand si il stropi pe Lukas cu apa zambind nevinovata apoi.
Se rezema cu spatele de blatul de gatit, privindu-l si zambind dulce.
-Habar nu am. Cred ca voi pierde vremea cam toata ziua. spuse dand din umeri.Tu?intreba.
Chiar nu se gandise ce va face azi, dar va gasi ceva pana la urma.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 11:02 am

Cand simti stropii reci de apa lovindu-se de corpul sau, Lukas se ridica in picioare si, umplu un pahar cu apa, pana pe la jumatate si o uda pe tanara, drept razbunare.
-Pai nu stiu, cred ca o sa ma bat cu tine. ii spuse sarutand-o imediat dupa aceea.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 11:03 am

Tresari simtit apa rece , ce ii udase tricoul.Il privi urat, lipindu-se de el fiind uda si udandu-l si pe el, raspunzandu-i la sarut.
Se departa dupa cateva clipe, scotand limba la el si umpland si ea un pahar cu apa udandu-l.
-Asa suntem chit acum. spuse razand.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Lukas Chase Hildegarde

Lukas Chase Hildegarde


Mesaje : 712
Data de înscriere : 28/06/2012
Varsta : 29

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 11:07 am

Inchise ochii simtindu-se ud. Nu in sensul ala, ci in celalalt, ceva mai non-pervers. Nu se asteptase la asta, insa ce putea spune, facuse doua dusuri in acea dimineata. Incepuse bine.
Drept razbunare, o trase spre el, sarutand-o profund si muscandu-i limba destul de tare, suficient cat sa o doara.
Sus In jos
Keira Hildegarde
Admin
Keira Hildegarde


Mesaje : 718
Data de înscriere : 28/06/2012

Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Iun 30, 2012 11:09 am

Se lasa trasa de el, raspunzandu-i la sarut si icnind cand o musca de limba.Nu ii placea sa fie muscata.Il privi urat, departandu-se putin.Acum clar era uda, al doilea dus pe ziua aceea, dar nu mai conta.
-Nu mai musca. spuse sarutandu-l din nou si muscandu-l de buza drept razbunare.
Sus In jos
https://darkwhisper.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Losing my way  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Losing my way    Losing my way  - Pagina 5 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Losing my way
Sus 
Pagina 5 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: City :: Case-
Mergi direct la: