Dark whisper
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg real
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Black Hole

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:35 am

Ca deobicei, daca nu facea nimic nu era el, bineinteles.Ofta incet, nervos in acelasi timp dand cu usa de perete.Privi sala si isi atinti privirea spre profesoara ce se afla acum la catedra.
O privi urat.Nu o suporta de nici o culoare, dar nici ea nu prea il suporta.Se abtinu totusi sa nu comenteze nimic si se tranti in prima banca, scotandu-si telefonul si bagandu-si castile in urechi, dand muzica destul de tare, incat sa nu o auda pe idioata de la catedra.
Uneori facea atat de multe prostii, incat se mira cum de mai era in scoala.Venise tarziu la acea academie, dar totusi la cei douazeci si unu de ani, pe care ii avea stia cum sa intre numai in probleme.
Schita un mic zambet, privind ecranul telefonului si mesajul ce era pe el.Se pare ca prietenii lui scapasera de aceasta data.
,, Mdea..superb " se gandi dandu-si ochii peste cap.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:41 am

  • Șuieră furioasă printre dinți și reuși să-i spargă buza, târfei care îndrăznise să spună că ea lucrează ca animatoare într-un club de streaptease.
    -Altădată, să-ți ții dracului gura, scârbă, zise nervoasă și rânji superioară. Desigur, știa că nu avea să scape basma curată, dar totuși sperase la ceva mai mult. Pufni când glasul pițigăiat al unei profe îi zgârie creierul și o urmă netulburată spre detenție. De parcă-i mai păsa, acum, când reușise să își facă damblaua. Da, vezi să nu. Își băgă căștile în ureche și dădu la maxim sonorul, ritmurile melodiei Thanks for the memories, de la Fall Out Boy, răsunându-i în cap. Își scoase o cască în clipa în care intră în sală și o privi pe profă plictisită.
    -Ce surpriză Avalon. De mult nu ne-am văzut. De fapt stai. De alaltăieri, zise ironică profesoara și blondina ridică o sprânceană.
    -Hai mușcă-mă de cur și taci, surâse dulce Avalon și se trânti pe o bancă din spatele clasei, fără să mai asculte amenințările profesoarei.
Sus In jos
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:45 am

Era prea ocupat sa trimita mesaje si sa isi injure amicii, ca sa mai fie si atent la ce se intampla in jurul lui.Nu prea ii mai pasa cine era pe acolo.In fond si pana la urma, tot avea sa moara de plictisit ce era.
La un momentdat, dadu o casca jos din ureche cat sa inceapa sa fredoneze melodia ce ii rasuna in creier in acel moment, avand un mic zambet al dracu pe chip.Bineinteles stia cum sa se scoata din asta, dar ii era mult prea lene sa se ridice acum, sa se dea bine pe langa profa ce tot dadea din gura ca idioata si nimeni nu o baga in seama.
Isi lasa capul pe spate, sprijinit de perete si inchise ochii.Se gandea ca nu patea nimic sa traga un pui de somn, si asa nu prea dormise zilele acelea, concertele fiind mult prea multe pentru el si nu reusise sa isi faca somnul de frumusete.
Mdea, era un narcisist si iubea felul in care arata, doar nu deageaba mergea la sala si facea alpinism de doua ori pe saptmana.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:51 am

  • Pufni scurt, când simți că monotonia îi pătrunde prin piele și se ridică din bancă, dând scaunele la o parte. Îi arătă un frumos semn al păcii femeii de la catedră când aceasta vru să se ridice și schimbă melodia, apoi începu să danseze, repetând mișcările coregrafiei pe care o făcuse special pentru concursul de dans care avea să fie peste câteva săptămâni. Desigur, coregrafia era pentru mai mulți membrii, dar Avalon se rezuma strict la mișcările ei.
    -Ai terminat spectacolul? întrebă rece profesoara și blondina se opri privind-o urât.
    -Da' ce vă freacă? Atâta vreme cât sunt aici și nu dau foc la școală, vedeți-vă naibii de treabă, zise furioasă Avalon și o privi arogantă.
Sus In jos
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:53 am

Pana atunci nici nu bagase de seama ca mai era cineva pe acolo.Intr-un final deschise ochii si o vazu pe Avalon, un mic zambet ii aparu pe chip.Tot timpul se tachinasera, dar el nu mai fusese la repetitii de doua luni, fiind plecat din oras cu concerte si bla bla-uri de genul.
-Nu mai recunosti lumea pitico? intreba usor amuzat, ramanand pe scaun si cu picioarele pe undeva pe banca.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:56 am

  • Își dădu părul pe spate și-și trase maieul negru mai jos, apoi își linse buzele roșiatice. Tresări când auzi vocea aceea atât de cunoscută și își îndreptă privirea spre locul de unde venise. Ochii îi sclipiră jucăuș, iar Avalon rânji ștrengărește.
    -Tu străine. Am crezut că ai murit, zise și râse, apoi se așeză pe bancă lui, privindu-l în ochi. Deși știuse că are concerte și stuff, se așteptase ca el să dea măcar un semn de viață. Dar probabil așteptase prea mult.
Sus In jos
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 12:58 am

-Neee, cum sa mor? si sa te las singura?Niciodata baby. spuse razand incet.
Se ridica putin, cat sa o sarute pe obraz si privind-o calm.Stia ca nu daduse nici un semn de viata, dar chiar nu apucase nici doua minute sa puna mana pe telefon, ca trebuia sa faca ceva.
-Imi pare rau ca nu am dat semne de viata pustoaica, dar nu am apucat sa pun mana pe telefon mai deloc.spuse schitand un mic zambet.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:01 am

  • Își dădu ochii peste cap și se strâmbă la el.
    -Și cel mai ocupat om, are puțin timp liber. Dar, la cum te știu eu pe tine, ai preferat să ți-l consumi cu vreo fetișcană, decât să contactezi prietenii, zise și îi scoase limba, apoi se ridică de pe bancă, țopăind până la fereastră. Deschise larg geamul și privi cerul negru. Avea să plouă și abia aștepta, căci voia ca repetițiile să le facă afară, în ploaie. Zâmbi mulțumită.
Sus In jos
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:03 am

Ofta incet, ridicandu-se si el si mergand in spatele ei, mana lui ajungand pe abdomenul tinerei privind afara.
-Nu mi-am petrecut timpul cu nici o tarfa, piticot.Chiar nu am apucat sa te sun. ii sopti la ureche.Dar ce conteaza este ca sunt aici si nu voi mai pleca prea curand.continua pe acelasi ton soptit si sarmant cum doar el stia.
Logic ca incerca sa scape basma curata, desi asta era cam imposibil cu Avalon, dar totusi incercarea moarte nare, sau cel putin asa se ruga sa fie.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:07 am

  • Îl maimuțării, repetând în șoaptă fiecare cuvânt spus de el și apoi pufni. Tresări scurt când mâna lui i se așeză pe abdomenul dezgolit, căci maieul i se ridica ușor peste buric, fiind lăsat pe un umăr și îl privi serioasă.
    -Și eu sunt mai blondă decât par, sau cum? întrebă și-l lovi ușor cu cotul în stomac apoi se întoarse cu fața spre el, privindu-l atentă.
    -Chiar nu mai pleci? Deloc, deloc? întrebă clipind adorabil din genele-i lungi.
Sus In jos
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:10 am

Chicoti incet, incordandu-se cand tanara dadu cu cotul in abdomenul lui si o privi calm.Avea acum mainile de o parte si de alta a ei privind-o in ochi.
-Nu mai plec, cel putin pentru jumatate de an. spuse ganditor.
Asa si era, nu mai avea de gand sa plece prea curand, doar in apropiere, dar se intoarcea in aceeasi zi, deci tanara nu avea de ce sa isi faca griji in privinta aceasta.
Isi trecu doua degete pe obrazul ei, schitand un mic zambet.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:21 am

  • Conștientiză rapid că era lipiă de perete, iar el aproape lipit de ea, dar nici că-i mai păsa. În fond, erau prieteni. Nu-i așa? Îl privi în ochi, citindu-i cu atenție expresia de pe față. Întotdeauna își dădea seama dacă o minte sau nu, iar de data asta nu era cazul să-l alerge. Zâmbi dulce, simțind un mic fior când își trecu degetele peste obrazul ei.
    -Umm, atunci trebuie să te anunț, că diseară ai obligația să te prezinți lla repetiții. Avem concurs pentru două săptămâni și tu ești singurul care nu știe coregrafia, zise calmă, deși ceva în interiorul ei fremăta.
Sus In jos
Alexander Pierce

Alexander Pierce


Mesaje : 9
Data de înscriere : 29/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 1:23 am

Chicoti incet continuand sa o priveasca.Simtind ceva diferit in acel moment, dar nu stia ce.Prefera sa nu bage in seama acest lucru chiar atunci.
-Ok, voi veni. spuse departandu-se apoi de ea.
Se tranti din nou pe primul scaun ce ii iesise in cale continuand sa ii mentina privirea asupra blondinei de langa el.
Nici ca ii pasa ce se mai intampla in jurul lor, tot ce conta era ea si doar ea, ceea ce il cam punea pe ganduri pe brunet.
Sus In jos
Avalon Isseult DuPont

Avalon Isseult DuPont


Mesaje : 11
Data de înscriere : 28/06/2012

Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitimeVin Iun 29, 2012 9:03 pm

  • Îi scoase limba și se trânti în bancă, scoțându-și caietul de muzică din geantă. Începu să deseneze, din lipsă de ocupație și mai mult, ca să evite să se uite la el. Se simțea ciudat, și nu știa de ce. Când soneria sună, lăsându-i pe elevi să iasă, Avalon se ridică din bancă, luându-și geanta și se îndreptă spre ușă.
    -Unde crezi tu că te duci? întrebă profesoara ridicându-se.
    -La dracu. Vii cu mine? zâmbetul blondinei era dulce, dar ironic totodată. Își dădu ochii peste cap și ieși din sală, fără a-i mai păsa de crizele pe care le făcea femeia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Black Hole Empty
MesajSubiect: Re: Black Hole   Black Hole I_icon_minitime

Sus In jos
 
Black Hole
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dark whisper :: Academy :: Sala de detentie-
Mergi direct la: